טיפולי מרפא באתר באיילה אולנשטי

באיילה אולנשטי מביאה את המעיינות המינירליים, טיפולים הבלנאריים למניעה, שיקום ומניעת הישנות המחלה. טיפול פנימי וחיצוני
באיילה אולנשטי

מעיינות המינרליים מאתר הנופש באיילה אולנשטי

מנקודת מבט פיזיו-כימית, מים מינרליים הם מים עם הרכבים, שבהרכבם נמצא מספר גדול יותר או פחות של מלחים, ביחסים שונים. על מנת שמים ייקראו מינרל, על פי ההגדרה הבינלאומית הם יצטרכו לעמוד באחד או יותר מהתנאים הבאים:

 • מכילים לפחות גרם אחד של מלחים רגילים לליטר מים,
 • מכילים יסודות כימיים בעלי פעולה פרמקולוגית מובהקת (Fe, As, I) בשיעור המותר כמינימום ההכרחי,
 • מכילים כמה גזים כגוןCO2 , H2S, ראדון, בריכוז מסוים,
 • שיהיו בטמפרטורה מעל 20 מעלות צלזיוס באביב,
 • שיהיו להם פעולה מרפא מוכרת מדעית.

 כתוצאה ממחקרים השוואתיים עם מים מינרליים אחרים באירופה, נמצא כי:

 • מעיין מינרלי מספר. 24 מביילה אולנשטי שווה או עולה על השפעות המים מקונטרקסוויל- Contrexville, קרלסבד- Karlsbad, מרטינגני- Martingni, וילטל- Viltel, אוויאן- Evian, טאהנון- Tahanon;
 • למעיין מינרלי מספר. 2 יש פעולה שווה או מעולה של המים המינרליים של Eaux-Bonnes, Barroger, Aix-les-Bains, Baden, Weisbaden, Achen;
 • מעיינות מינרליים מס '3 ומס' 9 הם בעלי תכונות דומות למים המינרליים של Ems ו- Eaux Bonnes;
 • מקור מינרלי מס' 20 (המשמש למרחצאות) עולה על התכונות של הול- Hall, סאלי דה ביורן- Salies de Beaurn, באקס- Bax, או בונס- Eaux Bonnes.
באיילה אולנשטי

טיפול בלנארי באתר הנופש באיילה אולנשטי

הטיפול הבלנארי של Olănești כולל את המטרות העיקריות של טיפולים מודרניים: מניעה (מניעה ראשונית או טיפולים בריאותיים אצל הבריאים) ומניעה משנית (מניעת הישנות המחלה), שיקום ומחלים.

טיפול הספא של אולנסטי מחולק לקרנותרפיה (טיפול  במים מינרליים) וטיפול עזר (הידרותרפיה, אלקטרותרפיה, פוטותרפיה, טיפול באוויר).

בריפוי הפנימי, השיטה של מתן 6 מנות מים ליום, ככל האפשר ישירות מן המקור (buvets מסודרים באתר הנופש), כי המים היפוטוניים ואיזוטוניים (המכילים thiosulphate או קומפלקסים קולואידיים גופריתית קולואידית) עלולים לאבד את יציבותם במגע עם האוויר, ולשנות הן את המראה שלהם והן את הפעולות הפרמקודינמיות שלהם בתוך כמה שעות. לכן מים אלה אינם מבוקבקים או נסחרים. חלק מהמים חייבים להיות מחוממים לטמפרטורות מסוימות לפני צריכתם. במלונות גדולים, ישנם ברים של מים מינרליים המסופקים בשעות קבועות 6 פעמים ביום.

עבור הטיפולים החיצונית, המתקנים הבאים נמצאים באתר הנופש:

 • ביתן עם מתקנים לאמבטיות חמות ומתקנים להשקיה נרתיקית.
 • מחלקת הידרותרפיה עם צוות סניטריים מוסמך שבו הם עשויים: אמבטיות כלליות, אמבטיות חלקיות, מקלחות, מקלחת-עיסוי, מקלחת מתחת למים, עטיפות פרפין, עיסוי יבש, אמבטיות עם צמחי מרפא, אמבטיות עם בועות אוויר.
 • מחלקת אלקטרותרפיה: סולוקס, אמבטיות אור חלקיות, קרניים אולטרה סגולות, גלים קצרים, דיתרמיה, אמבטיות גלווניות 4 מרתף, דיאדינמיקה, אינטרדין וכו '.
 • מחלקת טיפול עם מתקני אירוסול.
 • היכל טיפולים רפואיים, קינטותרפיה (קינטותרפיה אישית וקבוצתית; קינטותרפיה עם ציוד מיוחד (אופניים ארגומטריים, מדרגות, שטיח מתגלגל וכו '), הידרוקינטותרפיה אישית וקבוצתית בבריכה.

קלימטו-תרפיה

קלימטולוגיה היא גורם חשוב מאוד לטיפול ומניעה של מחלות. זה מורכב בשינוי הסביבה לתקופה של לפחות 12 ימים.

קלימטו-תרפיה מורכבת משני גורמים חשובים מאוד בטיפול המרפא, כמו גם במניעה:

 • פעולה של הרגעה, שקט נפשי, שחרור מתח.
 • פעיל מגרה: תנועה שיטתית בצורה של ריפוי שדה (טיולים, ספורט לסירוגין עם שעות מנוחה).

טיפול בדיאטה

באולנשטי (Olănești), תחת שליטתו והנחייתו של הצוות הרפואי והתברואתי המתמחה, נערכים ומכינים מדי יום מספר תפריטים עיקריים. באמצעות הסיווג על פי פרופ 'פבזנר, אשר מסווג dietotherapy לתוך 15 תפריטים, מ דיאטה 1 לדיאטה 15, ב Olănești מוגשים דיאטות 1, 2, 3, 4, 5, שבו כל תסמיני הבריאות עם אינדיקציות עבור Olănești יכול להתאים ואשר גם דורשים דיאטה.

 

כמו כן, בפנסיונים ובמסעדות של המלונות ניתן להזמין תפריטים תזונתיים המתאימים למצב שיש לטפל בו: דיאטה תת-נתרן, חומציות מופחתת, דלת חלבונים, דלת ליפידים, ודלת סוכר.

שתפו מאמר:

שתפו מאמר:

חיפוש

צרו איתנו קשר

כתבות נוספות:

המאפיינים הבולטים של אתרי הספא ברומניה

אתרי הספא ברומניה מציעים חוויה ייחודית ובלתי נשכחת, המשלבת מסורת עתיקה, נופים מרהיבים ושירותי רווחה מודרניים. המדינה התברכה במעיינות מינרליים טבעיים רבים, המהווים בסיס לתרבות

למידע נוסף השאירו פרטים

ספרו לנו איך נוכל לעזור

נשמח לחזור אליכם ולסייע בכל שאלה!