פליקס רומניה

מרחצאות (ביילה) פליקס - Băile Felix גן העדן של המים התרמיים! ביילה פליקס הוא אתר הנופש ומרפא הגדול ביותר ברומניה, הפעיל קבוע, בכול העונות.
ביילה פליקס

פליקס רומניה או בשמו האחר "ביילה פליקס" הוא אתר הנופש ומרפא הגדול ביותר ברומניה, הפעיל קבוע, בכול העונות.

האתר ממוקם בחלק הצפון-מערבי של רומניה, במחוז ביחור (BIHOR), במרחק של כ-9 ק"מ מאורדאה (ORADEA).  ממוקם בגובה של 150 מ ', עם אקלים יבשתי מתון של השפלה, עם חורפים מתונים וקיץ ממוזג עם השפעה ים תיכונית, אידיאלי לתיירות וספא. לרשות התיירים בכל ימות השנה, האתר מציע תנאים של רגיעה, חופשה,  מנוחה  והתאוששות.

ביילה פליקס

פליקס רומניה –  נופש מרפא ומחדש

המעיינות התרמיים של ביילה פליקס ברומניה ידועים בסגולות הריפוי שלהם ונחשבו מזמן ליעד בריא לבריאות ורגיעה. מעיינות חמים טבעיים אלה, הממוקמים במחוז ביהור, מציעים שילוב ייחודי של מים עשירים במינרלים, סביבה ציורית ויתרונות טיפוליים.

הרכב המינרלים במעיינות ביילה פליקס רומניה

אחת הסיבות העיקריות לכך שהמעיינות התרמיים של ביילה פליקס נחשבים בריאים היא בשל תכולת המינרלים במים. המעיינות מכילים מגוון רחב של מינרלים, ביניהם סידן, מגנזיום, גופרית ונתרן, בין היתר. למינרלים אלו יש יתרונות בריאותיים שונים. לדוגמה, סידן חיוני לבריאות העצמות ולתפקוד השרירים, בעוד מגנזיום יכול לעזור להפחית מתח ולשפר את איכות השינה. גופרית ידועה בתכונות האנטי-בקטריאליות והאנטי דלקתיות שלה, והיא משמשת לעתים קרובות כדי להקל על מחלות עור כמו פסוריאזיס ואקזמה. נוכחותם של מינרלים אלה במעיינות התרמיים של ביילה פליקס הופכת אותם למועילים לבריאות ולרווחה הכללית.

המים התרמיים של פליקס רומניה מוערכים גם בשל השפעתם הטיפולית על מצבים בריאותיים שונים. חמימות המים, בשילוב עם תכולת המינרלים, יכולה לסייע בהקלה על מתח שרירים, כאבי מפרקים והפרעות ראומטיות. החום מהמעיינות מקדם את זרימת הדם, מה שיכול לשפר את אספקת החמצן והמזון לרקמות, ומסייע בתהליך הריפוי. אנשים רבים מבקרים את ביילה פליקס כדי להקל על תסמינים של דלקת פרקים, כאבי גב ומחלות שריר ושלד אחרות.

פליקס רומניה – אווירה של שלווה ומנוחה

בנוסף למים העשירים במינרלים, הסביבה של ביילה פליקס תורמת לסגולותיו הבריאותיות. האזור מאופיין בנוף שקט וציורי, הכולל צמחייה עבותה, יערות ואגמים שלווים. סביבה טבעית זו מציעה אווירה שלווה ומתחדשת, שיכולה להיות בעלת השפעות חיוביות על בריאות הנפש. השילוב של המים הטיפוליים והאווירה המרגיעה של פליקס רומניה יוצר סביבה אידיאלית להרפיה, הפחתת מתחים והתחדשות.

פליקס רומניה פליקס רומניה

 

יתרה מכך, המעיינות התרמיים של ביילה פליקס משולבים לעתים קרובות במתקני בריאות וספא, ומציעים מגוון של טיפולים וטיפולים המשפרים עוד יותר את היתרונות הבריאותיים שלהם. המבקרים יכולים להתפנק באמבטיות מינרלים, עיסויים, חבילות בוץ וטיפולי ספא שונים אחרים שמטרתם לקדם הרפיה, ניקוי רעלים והתחדשות.

לסיכום, המעיינות התרמיים של ביילה פליקס ברומניה מציעים יתרונות בריאותיים רבים. המים העשירים במינרלים, בעלי תכונותיהם הטיפוליות, מסייעים בהקלה על מצבי שריר-שלד שונים ומקדמים רווחה כללית. הסביבה השלווה והזמינות של מתקני בריאות תורמים לחוויה הוליסטית של רגיעה והתחדשות. בין אם מחפשים הקלה ממחלות ספציפיות או פשוט מחפשים להירגע ולשפר את הבריאות הכללית, המעיינות התרמיים של פליקס רומניה מספקים חוויה בריאה ומחדשת למבקרים.

המעיינות הגיאו תרמיים של פליקס רומניה 

מעיינות המים הגיאו-תרמיים, שהתגלו מאז העת העתיקה, הם בעלי תכונה מרפאת מוסמכת, בהיותם אוליגו-מטליים, ביקרבונט, סידן ונתרן, ובגבעות יש להם תכונות ספרופליות (עשירות בהידרוסולפיד ברזל קולואידי). הטמפרטורה של המים היא בין 20-49 מעלות. בשל התכולה הגבוה של מלחים, הרופאים הפנימיים ממליצים על טיפולים במים במרחצאות.

המעיינות התרמיים הונגשו לציבור במאה השמונה עשרה על ידי הנזיר פליקס הלכר Felix Helcher  . בין השנים 1711-1721 אורגנו היישובים הראשונים לטיפולים, תחת השם "באיה לואי פליקס" „Baia lui Felix”. המעיינות החמים התגלו, על פי מקורות אחרים בסביבות שנת 1000.

ביילה פליקס רומניה – ספא ברמה אחרת

באתר פליקס רומניה, בסיס טיפולי עשיר הכולל: מתקנים לאמבטיות, מתקנים ליישומים חמים עם בוץ רפואי ופרפין,  בריכות מים תרמיים, מתקנים להתארכות מתחת למים, מתקנים לאלקטרו-תרפיה והידרותרפיה, סאונה, בריכות שחייה  מקורות וחיצוניות, והתעמלות רפואית.

האקלים עם חורפים וקיץ מתונים, ממאפשר קיומו של יער עצים גדול, אשר נותן לעיירה אווירה אידיאלית עבור כל עונה, ללא הפסקה והוא תורם להרפיה וטיפול מרפאים, כך הגשם או הקור, אפילו מתון, של החורף לא מהווה מכשול לאמבטיה עם מים תרמיים, אפילו באוויר הפתוח.

ההשפעות החיוביות של המים התרמיים

במים התרמיים  משמשות לרגשות הבאים:

 • מחלות ראומטיות דלקתיות (דלקת מפרקים שגרונית, אנקילוזינג ספונדילוזיס)
 • מחלות ראומטיות ניווניות (ספונדילוזיס צווארי, גב ומותני, קטבי ארתרוזיס)
 • מחלות ראומטיות אברטיקולריות
 • הפרעות פוסט-טראומה
 • מחלות נוירולוגיות היקפיות
 • הפרעות נוירולוגיות מרכזיות
 • הפרעות גינקולוגיות

הפרעות קשורות (מחלות תזונה ומטבוליזם, מחלות אנדוקריניות).

התוויות נגד

 • מחלות זיהומיות ומדבקות
 • מחלות מין
 • גידולים ממאירים
 • דימומים
 • מחלות נפש כבדות

בסיס הטיפול ב- Băile Felix כולל

 1. מתקנים לאמבטיות;
 2. מתקנים ליישומים חמים עם בוץ רפואי ופרפין;
 3. בריכות עם מים תרמיים;
 4. מתקנים להארכה מתחת למים;
 5. מכשירים לאלקטרו והידרו-תרפיה;
 6. בריכות מקורות וחיצוניות;
 7. התעמלות רפואית;
 8. סאונה;
 9. התקנה עבור אירוסולים ושאיפות;
 10. עיסוי רפואי;
 11. חדרים ליישום טיפולים אנטי-איג'נג עם גרוויטל (Gerovital) לפי שיטת פרופ' אנה אסלן.

סוגי ההליכים הקיימים באתר פליקס רומניה

 1. הידרו קינטו-תרפיה;
 2. עיסוי רפואי ידני;
 3. עטיפות עם פרפין;
 4. עטיפות עם בוץ רפואי
 5. רפלקסולוגיה;
 6. אלקטרותרפיה (אמבט גלבני, יונופורזיס, זרמים דיאדינמיים, זרם טרברט, זרם סטוך, ועוד);
 7. פיזיותרפיה;
 8. אמבטיות חמות עם מים מינרליים בחדר בודד ובריכות;
 9. הידרותרפיה;
 10. אירו-הליו-תרפיה בבריכות פתוחות עם מים תרמיים;
 11. נשימה של תרסיסי מים מינרלים;
 12. התעמלות רפואית;
 13. אמבטיות אור
 14. סאונה.

לפרטים נוספים, צרו קשר

ניווט מהיר

שאלות נפוצות

פליקס ממוקם בחלקה המערבי של רומניה, ליד העיר אורדיה.

פליקס ידועה במתקני הספא התרמיים והבריאות שלו, המציעים ריפוי והרפיה דרך המעיינות החמים הטבעיים שלו.

המבקרים בפליקס יכולים ליהנות ממגוון פעילויות, לרבות שחייה בבריכות התרמיות, קבלת טיפולי ספא, חקר פארקים טבעיים סמוכים וביקור באטרקציות היסטוריות באורדאה.

כן, פליקס מציעה מגוון מקומות לינה, החל ממלונות ואתרי נופש ועד לבתי הארחה ודירות נופש, מה שמבטיח למבקרים שהות נוחה במהלך ביקורם.

שתפו מאמר:

שתפו מאמר:

חיפוש

צרו איתנו קשר

כתבות נוספות:

המאפיינים הבולטים של אתרי הספא ברומניה

אתרי הספא ברומניה מציעים חוויה ייחודית ובלתי נשכחת, המשלבת מסורת עתיקה, נופים מרהיבים ושירותי רווחה מודרניים. המדינה התברכה במעיינות מינרליים טבעיים רבים, המהווים בסיס לתרבות

למידע נוסף השאירו פרטים

ספרו לנו איך נוכל לעזור

נשמח לחזור אליכם ולסייע בכל שאלה!